Čekáme na český překlad knihy Budoucnost je nerůst

Degrowth

Jednou z hlavních bariér pro šíření nerůstu v Česku je malé množství zdrojů na toto téma. I proto se snažíme dopomoci k překladu těch nejlepších a nejdůležitějších nerůstových titulů. 

Těší nás, že nakladatelství Peoplecomm přijalo náš podnět a už intenzivně pracuje na překladu knihy The Future is Degrowth, kterou společně napsali Andrea Vetter, Mathias Schmelzer a Aaron Vansintjan a kterou mnozí nerůstoví autoři považují za vůbec nejlepší knihu o nerůstu.

Kniha totiž do hloubky vysvětluje, co je ekonomický růst, ale taky přibližuje jeho různorodé kritiky. Například feministickou, ekologickou, dekoloniální. Nezůstává ale jen u kritiky. Srozumitelně vysvětluje nerůst a přibližuje nejen jeho politické návrhy – například v oblasti práce, vlastnictví či technologií – ale také představuje konkrétní strategie pro prosazení nerůstové budoucnosti.

Pokud se knihy nemůžete dočkat, můžete si zatím přečíst recenzi od Timothéeho Parriquea, jednoho z předních ekonomů nerůstu, nebo si zatím objednat Na obranu nerůstu od Giorgose Kallise, kterou vydalo nakladatelství Neklid.