Na co je čas? Dorůst! První česká kniha o nerůstu je na světě

MAR02581

Jak žít dobrý život, dostupný pro všechny, v mezích jedné planety? Jak v tomhle světě nejen přežít, ale žít dobře a vytvořit si radostný prostor pro dostatek? To jsou hlavní otázky, na které se zaměřuje 11 textů od 12 českých autorů a autorek, které v roce 2022 vyšly pro časopis Alarm a teď je najdete v naší nové knize.

V knize najdete nejen články, které představují různorodou kritiku růstové společnosti, ale také vizi nerůstové společnosti s konkrétními politickými návrhy, např. v oblasti vlastnictví, práce nebo byznysu. Závěrečné texty se věnují tématu strategie socio-ekologické nerůstové transformace. Možná vám na Alarmu přišlo, že články byly opravdu dlouhé a vypadaly spíše jako kapitoly do knihy. To proto, že byly psané právě s tímto záměrem. V tištěné formě se budou číst rozhodně lépe. Kromě publicistických textů je v knize několik básní a provokativní ilustrace, které nám pomáhají zapojit do čtení další formy vnímání a naše smysly.

Jak získat knihu?

Chcete fyzický výtisk knihy? Na tomto odkaze se dozvíte, jak jednu získat.

E-knihu? Máme.

Kniha je dostupná i elektronicky. Čtěte, sdílejte, posílejte a pokud se vám líbí, zvažte, prosím, přispět na naše další aktivity.

Šiřte knihu a myšlenky nerůstu dál

Přibližně 60 knih jsme rozeslali do regionálních knihoven po celé zemi, aby se o nerůstu šířilo povědomí i mezi těmi, kteří nebudou mít svůj výtisk. Proto i vás chceme vyzvat, abyste knihu co nejvíce sdíleli s ostatními. I tím nám můžete pomoci naplňovat naši vizi.

První vydání knihy vyšlo díky podpoře Nadace Rosy Luxemburgové.
Druhé vydání knihy vyšlo díky podpoře 279 lidí v rámci kampaně na její výtisk.

Odebírej Šnečí poštu

Každý měsíc doručíme 1 700 odebírajícím nejnovější české a zahraniční texty, videa a podcasty o nerůstu, pozvánky na události, pracovní nabídky, memy a další informace. Přihlas se a už ti nic podstatného v nerůstu neunikne.