Konference v Bruselu se zúčastnilo 7 000 lidí. Podívejte se na záznamy diskuzí

Ursula von der Leyen se jako předsedkyně Evropské komise zúčastnila konference Beyond Growth (foto: Alexis Haulot)
Ursula von der Leyen se jako předsedkyně Evropské komise zúčastnila konference Beyond Growth (foto: Alexis Haulot)

Bruselský europarlament hostil mezi 15. a 17. květnem na své půdě přední akademictvo na oblasti nerůstu a post-růstu. Odborníci a odbornice prezentovali výsledky své vědecké práce a zároveň naléhali na politické představitelstvo s tím, že pokud stojíme o zachování kvalitního života pro všechny a zároveň o udržitelný život na planetě, musíme opustit dogma nekonečného ekonomického růstu a přejít na post-růstovou ekonomiku.

Většina bruselských debat a přednášek byla zaznamenána. Můžete se proto zpětně podívat na nejdůležitější části na YouTube nebo na celé záznamy na webu konference. Detailní sedmihodinový výtah pak pro YouTube připravil ekonom Vlad Bunea.

Poslechněte si rozhovor s Tadeášem Žďárským v podcastu Podhoubí, kde mluví o jeho účasti na konferenci. Výtah z jeho zkušeností si také můžete přečíst v jeho článku na Alarmu.

Při prvním dni konference 400 akademiků, akademiček a občanských organizací zveřejnilo otevřený dopis, který vyzývá v konkrétních krocích země Evropské unie k reakci na současné vědecké poznatky ohledně ekonomického růstu. K podpisu jsme se za organizaci NaZemi připojili i my.

Odebírej Šnečí poštu

Každý měsíc doručíme 1 700 odebírajícím nejnovější české a zahraniční texty, videa a podcasty o nerůstu, pozvánky na události, pracovní nabídky, memy a další informace. Přihlas se a už ti nic podstatného v nerůstu neunikne.